Değerli Üyelerimiz ve tüm Golf severler,

Klassis Golf Kulübümüzde başarı ve özveriyle tamamladığı kaptanlık görevini Sevgili Birsel Alp’ten devralmış bulunmaktayım. Kendisine emeği, hizmetleri ve örnek golfçülüğü için hepiniz adına çok teşekkür ederim.

Bana bu onurlu görevi layık gören ve duydukları güven için değerli Başkanlarım Sayın Serdar Candar, Sayın Cavit Yıldız, dönem Başkanım Sayın Hazım Evrengil ve Yönetim Kurulu’muza çok teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum.

Bir yılı aşkın süredir içinde bulunduğumuz pandemi döneminde hepimiz eski güzel günlerimizin özlemi içindeyiz. Elbette umudumuzu kaybetmeden bu dönemi atlatacağımıza inanıyoruz. Dileğim, kısa bir süre sonra bol golflü günlerde siz golf severlerle birlikte olabilmek. Bu günlerin en kısa zamanda sona ereceği inancıyla; önümüzdeki dönemde, önceki yıllarda olduğu gibi ülkemizde daha önce eşi görülmemiş yeni turnuva formatlarıyla ve yapacağımız diğer organizasyonlarda bu spora gönül veren siz golf severlerin yüksek katılımıyla beraber olacağımıza inancım tamdır.

Ne mutlu ki 15 yılı aşkın golf hayatımda başta kendi çocuklarıma ve eşime golf sporunun centilmenliğini, fairplayin önemini aşıladım ve şu an hepsi çok severek golfe devam ediyor.

Umudum Türkiye’de golf sporunun daha da yaygınlaşarak geniş kitlelere ulaşması ve daha birçok insanın hayatına dokunurken özellikle kadın oyuncuların çoğalması. Kadın oyuncuların çoğalması için diğer kulüp kaptanlarımızla omuz omuza çalışmayı umut ediyorum.

Kadınlar toplumun temelini oluştururken, geleceğin şekillenmesinde en önemli role sahipler. Kadınlar sadece kendi ailelerini etkilemiyor aynı zamanda dünyanın dönüşümüne ve geleceğin şekillenmesine katkı sağlıyorlar. Bizler golf sporunun yaygınlaşması için emek verirsek ve kadın oyuncular arasında sporumuzu yaygınlaştırabilirsek; daha adil, daha dürüst ve topluma örnek gençler, çocuklar yetişmesine olanak sağlayacağız.

Havaların ısınmaya başlamasıyla golf sahalarında daha çok görüşmeyi dilerken, beni bu göreve layık gören herkese destekleri için çok teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla,

Şefika Kırçuval

Klassis Golf Kulübü Kadınlar Kaptanı