KAPTANIN MESAJI

 

BGM_9199-2Sevgili Klassisli Dostlarım,

Klassis Golf Kulubümüzde çok sevgili Cavit Kaptanımızın başarı ve özveriyle tamamladığı Kaptanlık dönemi sonrasında, bu onurlu görevi bana devrettiği şu günlerde siz tüm değerli üyeleri ve yine siz sevgili dostlarımı en içten duygularımla kucaklıyorum.

Klassis Golf Kulubü’nün 20 yıla yakın geçmişinin üzerine sadece birkaç yıl önce sağlam temellerle ve gerçek bir kulüp statüsünde kurulan derneğimizde sevgili Cavit Kaptanımın üstün gayret ile getirmiş olduğu bu noktada Kaptanlık görevine gelmiş bulunuyorum.

Yine Klassis Golf Kulubü’nde; kurulduğundan bu yana Kaptanlık görevini yerine getirmiş tüm geçmiş Kaptanlarımı da başarılarından ötürü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

Bir Golf Kulübünün hiç şüphesiz çok önemli ama bir o kadar da zor ve sorumluluk gerektiren bu onurlu görevi 2009-2010 yıllarında KG&CC’de yerine getirmemin üzerinden 6 yıl gibi bir süre geçti.

Gerek dünyada ve özellikle Türkiye’de son 6 yılda yaşananlar, diğer taraftan da Türkiye’de ve dünyada golfe bakış açısındaki farklılıklar bu spora gönül veren siz golf severlerin beklentileri, bu görevi yerine getirirken bilinen kalıplardan ve ezberlerden kaçınmam gerektiğini açıkça göstermektedir.

Örnek olarak sevgili Cavit Kaptanım’ın bu görevi yerine getirirken son iki yılda göstermiş olduğu özveri, sevgi, gayret ve bu sporun en önemli özelliği olan centilmenlik bizlere bir kez daha bu sporu sevdirmiş ve böylesine güzel bir camianın bir parçası olma ayrıcalığını hissettirmiştir. Bu itibarla kendisinin Golf Kaptanlığının tanımına yeni bir boyut getirdiğine inanıyor ve yükselttiği çıtayı daha da yukarıya taşıyabilmek ümidi ile kendisinden bu görevi teslim alıyorum.

Önümüzdeki dönemde tüm üyelerimiz ile birlikte yapacağımız organizasyonlarda hem ülkemizdeki tüm Golf camiasını kucaklamak, hem de gidebildiğimiz tüm yurt dışı organizasyonlarda ülkemizi ve kulubümüzü en iyi şekilde temsil edebilmek için en yüksek katılımla beraber olacağımıza inancım tamdır.

Beni Kaptan olarak seçen ve onurlandıran tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor tüm Klassis Golf Kulübü üyelerine sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Hazım  Evrengil
Klassis Golf kulübü Kaptanı

Geçmiş dönem kaptanlarımızın yazılarına ulaşmak için tıklayınız