BAŞKANIN MESAJI

Desktop_00001

 

Sevgili Dostlarım,

2015 yılında yasal dernek kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin en eski 2. golf kulübü olan kulübümüz; geçtiğimiz 2 yıl içinde tüm kulüplere örnek olan, öncülük eden, aktif, yurt içi ve dışı turnuvalara katılımı ve ülkemizdeki diğer Golf kulüpleri ile sosyal ve sportif anlamda bir kaynaşma içinde olmuştur. Gidilen her yerde harika konukseverlikler, ciddi anlamda dostluklar kurulmasına vesile oluyor. Bize gelindiğinde ise; dostlarımızı en üst düzeyde ağırlayıp ilişkilerimizin daha da güçlenmesini sağlıyoruz.

Geçtiğimiz 3 sene sahamızın kapanmaması için saha giderlerini şahsi hesabından karşılayan Merhum Mustafa Koç ve değerli Golf Federasyonu Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz. Klassis sahasını tekrar Orman Bakanlığı’ndan kiralayan Ahmet ve Hakan Özyazıcı dostlarımıza hoş geldiniz diyoruz. Marmara Golf Kulübü olarak sahamızı işletecekler.

2. dönem genel kurulumuzu yaptık ve değerli üyelerimiz Yönetim Kurulumuzun devamı yönünde teveccüh gösterdiler. Yönetim Kurulu olarak dostlarımızın bu ilgi ve güvenlerine layık olacağımızı taahhüt ediyoruz.

Yeni dönemde YK’dan sevgili Nuri Egeli ağabey işlerinden dolayı affını istedi. Biz de kendisine bu zor dönemimizde yanımızda olduğu için şükranlarımızı sunduk.

Yeni dönemde alınan bir kararda; sevgili Cavit Yıldız’ın muhteşem bir performans gösterdiği kaptanlık görevini teamüller içinde bırakarak kulübümüzün Yönetim Kurulunda Genel Sekreterlik görevini üstlenmesi oldu. Sevgili Cavit’e 2 yıl müthiş bir uyum içinde çalıştığımız için ve kulübümüze layık bir kaptanlık yaptığı için sonsuz teşekkürler ediyorum.

Sevgili dostlarım kulübümüzün en büyük transferi çok eski Klassisli olan Kemer Golf Kulübü’nün eski kaptanı sevgili dostum Hazım Evrengil, bizleri kırmayarak Yönetim Kurulu kararı ile Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kaptanlık görevine getirilmiştir. Sevgili Hazım’ın da kulübümüze çok güzel ve kaliteli bir hava getireceğini şimdiden söyleyebilirim.

Yönetim kurulunun aldığı diğer karar da; sevgili Yusuf Teoman’ın bu dönem Kaptan Yardımcılığı görevini üstlenmesi ve Hazım Evrengil’den sonraki kaptanlık görevine hazırlanması şeklinde olmuştur. Sevgili Yusuf Teoman’a görevi kabul ettiği için teşekkürler ediyorum.

Sevgi ile kalın,

Ömer Serdar Candar
Klassis Golf Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Dostlarım,

Klassıs Golf Kulübü Derneği’ni bir sene önce, ilk genel kurulunu yaparak yeni tüzüğü ve seçilmiş kurulları  ile harekete geçirdik. Bu 22 senelik bir golf markasının gerçek anlamda kulüp statüsüne kavuşmasıdır.

20-25 üye ile çıktığımız yolculuğa bugün 100 üye ile devam ediyoruz ve gün geçtikçe üye sayımız artıyor. Bu yolculukta bize şahsi katkıları ile destek olan ve sahamızda golf oynamamızı sağlayan Federasyon Başkanımız sevgili Ahmet Ağaoğlu ve kendisini rahmetle andığım değerli dostumuz Sevgili Mustafa V. Koç’a kulübüm ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum.

Türkiye’deki bütün golf kulüplerinin gıpta ile baktığı Sevgili Hasan Karagöz’ün özverili çalışması ile sahaların bu performansta olmasını sadece 7 arkadaşımızla sağlıyor. Golf direktörümüz Uğur Sarıbaşak üç kişi ile turnuvaları organize ediyor, restoran ekibimiz sevgili Yunus Usta ve Ercan tüm turnuvaları kısıtlı ekipleri ile özveri ile çalışarak kulübümüze destek oluyorlar.

Klassis Team, katıldığı turnuvalarda gerek kıyafeti ile gerek birlikteliği ile Türkiye’deki tüm kulüplerin örnek aldığı bir kulüp oldu. Bu geçmişte böyleydi, kısa bir kesinti süresinden sonra 2-3 yıldır tekrar bu birliktelik oluştu. Bütün arkadaşlarımı kutluyor, teşekkür ediyorum.

Tabii kurumsal imaj yapılaşmasında ve web sayfamızın yapımında emeği geçen Bona Ajans Sevgili Canan Sanalan’a ve Nazan Sanalan’a, katkılarından dolayı sevgili Muhsin Bayramoğlu’na, takım formalarımızı üreten sevgili İhsan Kızılkaya’ya kulübümüz adına teşekkür ediyorum.

Sevgili Kaptanımız Cavit Yıldız sürekli seyahatler, turnuvalar düzenleyerek Klassis Takımı’nın  yeni oyuncularının deneyim kazanması yolunda çok güzel adımlar atıyor. Klassis Takımı herkesin home kulübünü taşıdığı bir kulüp oldu. Kaptanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Klassis Genç ve Junior Takımları’mız Sevgili Adnan Hoca nezdinde çalışmalarını sürdürüyor. Umuyorum 1-2 sene içerisinde Golf Milli Takımı’nda yeniden Klassisli gençlerimiz oynayacaktır.

Bütün bunların yanında sahaları kapanan İGK’nın sevgili üyelerinin kulübümüze olan yaklaşımları, aramızdaki dostluk bağlarını daha da sağlamlaştırmıştır. Yaşadığımız süreçte İGK’lı dostlarımızın katkılarını unutamayız. Bu dostluğun uzun yıllar devam etmesini temenni ederim.

Dostlarım,
Bizlerin ve  tanıyan tanımayan herkesin gözyaşlarıyla uğurladığı İGK’nın Değerli Başkanı, dostumuz Mustafa V. Koç’un erken kaybı son dönemde yaşadığımız en büyük üzüntümüz olmuş, hepimizi derinden etkilemiştir. Yokluğu zaman içinde daha fazla hissedilecek, yeri hiçbir zaman doldurulamayacak sevgili dostumuzun golfe olan katkıları saymakla bitmezdi. Kendisine şükranlarımı, saygı ve sevgilerimi sunarken, Allah’tan huzur içinde uyumayı nasip etmesini diliyorum.

Ömer Serdar Candar